Plugins - Post Type Switcher - Development (trunk) - en to it translation catalogue (8 entries)

note: Description of the plugin
en: A simple way to change a post's type in WordPress
it: Un modo semplice per modificare la tipologia di un contenuto in WordPress

en: Sorry, you cannot do this.
it: Non puoi effettuare questa azione.

en: Missing data.
it: Dati mancanti.

en: &mdash; No Change &mdash;
it: &mdash; Nessuna modifica &mdash;

en: Type
it: Categoria

en: Cancel
it: Annulla

en: Post Type:
it: Tipo di pubblicazione:

en: Edit
it: Editare
